Ozonowanie i dezynfekcja parą

szpital 1Liczba zarażonych osób COVID-19 stale rośnie, a sam wirus nie zawsze daje jednoznaczne objawy zachorowania, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym. Dzięki badaniom wiemy już, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową w momencie kichania, kaszlenia ale również podczas mówienia osoby zakażonej. Osoby z objawami grypy jesteśmy w stanie profilaktycznie omijać, niestety badania nad wirusem dowodzą, że może on przeżyć na niektórych powierzchniach nie tracąc przy tym swoich właściwości zakaźnych.

Jak się okazuje koronawirus w powietrzu może się utrzymywać nawet 3 godziny. Czas aktywności na kartonie to 24 godziny, natomiast na miedzi - 4 godziny. Najgorsza sytuacja jest w momencie kontaktu wirusa z plastikiem i stalą - na tych przedmiotach COVID-19 może przeżyć do 3 dni.

Długowieczność koronawirusa powoduje, że nasze ręce przenoszą go do organizmu przez kontakt z nosem, ustami i oczami. Co więcej brudne ręce zakażają nasze domowe lub biurowe otoczenie, co może zagrozić domownikom oraz współpracownikom. Jakie są tego konsekwencje już wiemy.

W sytuacji kiedy próbujemy wygrać walkę z niewidzialnym przeciwnikiem, należy podjąć szczególne środki ostrożności, czyli stosowanie wysokich standardów higieny ciała oraz czystości otoczenia.

szpital 2

Najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących oczyścić powierzchnie od wirusów oraz grzybów jest zastosowanie wysokiej jakości parownic, odkurzaczy i mopów parowych renomowanej, ogólnoświatowej firmy. Jak wiadomo wirusy, również COVID-19 ginie w temperaturze około 60-70 stopni Celsjusza. Urządzenia parowe jakie wykorzystujemy w firmie Re-deco Anna Besztocha generują temperaturę powyżej 160 stopni Celsjusza, co pozwala na skuteczne usunięcie szczepów bakterii, pleśni, grzybów ale również pluskw. System czyszczenia parą jest bezpieczny dla powierzchni, gdyż nie występuje tu klasyczne "szorowanie" przedmiotu. Para wytwarzana przez myjki parowe fantastycznie usuwa brud i tłuszcz oraz wszelkie wirusy.

Urządzenia na jakich pracujemy doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach, dzięki czemu z powodzeniem podejmujemy się zleceń czyszczenia paneli, tapicerek, wykładzin, a także zapleczy kuchennych i łazienek. Zachęcamy również do kompleksowego wyczyszczenia wnętrza samochodu, szczególnie jeżeli pojazd jest używany przez pozostałych domowników lub jest wspólnym samochodem dla pracowników firmy. Klamki drzwi, kierownica, drążek do zmiany biegów oraz część kokpitu - to najczęściej dotykane elementy pojazdu. Wszystkie te powierzchnie są szczególnie narażone na przekazywanie koronawirusa osobom zdrowym, w tym osobom o podwyższonym ryzyku zachorowania.

W dobie rozprzestrzeniającego się koronawirusa COVID-19 jedną z najważniejszych czynności jest dbanie o czystość naszego najbliższego otoczenia . Sprawdź w jaki sposób firma Re-deco Anna Besztocha poprzez czyszczenie parą może pozbyć się wirusów, bakterii i grzybów z Twojego domu i miejsca pracy.

 

Usługi do walki z koronawirusem:

myjka 2Dezynfekcja parą. Walka z Koronawirusem stawia przed nami nowe wyzwania. Wysokie standardy higieny i utrzymania czystości są teraz bardzo ważne aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Jeżeli w naszym otoczeniu mogą przebywać osoby zarażone należy wprowadzić kilka dodatkowych kroków w utrzymaniu czystości naszego otoczenia aby mieć pewność, że jest wolne od wirusów. Nieocenioną pomocą stają się parownice, odkurzacze i mopy parowe, włoskiej firmy TECNOVAP światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń.

Nowe badanie, opublikowane niedawno, sugeruje, że COVID-19 może przetrwać na powierzchniach, takich jak blaty robocze lub klamki, nawet przez trzy dni. Wirus wykryto na plastiku i stali nierdzewnej do 72 godzin po ekspozycji i na tekturze do 24 godzin.

mopSiła pary jaką dają nam parownice wiąże się z wysoką teperaturą jaką generują, powyżej 160 stopni C. Jak pokazują badania wirusy i bakterie giną już w temperaturze powyżej 70 stopni C. Dezynfekcja suchą parą skutecznie usuwa również szczepy bakterii, pleśń, grzyby, drożdże i pluskwy.

Stosowane przez nas profesjonalne Myjki Parowe do pracy ciągłej mogą obsługiwać wiele różnych powierzchni firmowych, takich jak: panele, podłogi drewniane, tapicerki i wykładziny,
a także zaplecze kuchenne, prysznice i płytki łazienkowe. Nie trzeba szorować, ponieważ para łatwo usuwa brud i tłuszcz, który jest natychmiast usuwany.

Dodatkowo odkurzacz parowy wyposażony w filtr HEPA pozwala na eliminację kurzu, pyłków, zarodników, roztoczy i alergenów. Wykorzystanie Pary jest szczególnie przydatne do oszczędzania czasu w okresach, w których trzeba zwiększyć wysiłki związane z czyszczeniem i dezynfekcją naszego otoczenia. Jeżeli chcesz zapewnić sobie oraz swoim pracownikom bezpieczeństwo i komfort pracy zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą utrzymania czystości.